Zamierzasz sprowadzić samochód z Niemiec i zaangażować w to pośrednika? To rozwiązanie jest z pewnością wygodne, choć nie należy do najtańszych. Jeśli wolisz zaoszczędzić i nie boisz się wyzwania związanego z samodzielnym zakupem auta za granicą, możesz zacząć od sprawdzenia ofert sprzedaży na niemieckich portalach ogłoszeniowych.

Najtańszym sposobem na kupno dobrego niemieckiego auta może być przegląd zagranicznych ogłoszeń sprzedaży i wybór pojazdu właśnie z ich pomocą. Tym bardziej, że nie trzeba nawet obawiać się bariery językowej. Najlepsze niemieckie strony z autami na sprzedaż są dostępne w polskiej wersji językowej.

Znajdź OC już od 329zł!
Bez wychodzenia z domu

  • Ceny OC w 3 minuty
  • Oferty kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych
  • Pomoc 200 agentów

Sprawdziliśmy pięć portali z samochodami z Niemiec, które cieszą się w Polsce największą popularnością. Podpowiadamy, który z nich zapewnia dostęp do największej liczby ogłoszeń, gdzie będziesz mógł liczyć na fachowe doradztwo i na jakiej stronie znajdziesz informacje w języku polskim.

Samochód z Niemiec – gdzie go szukać?

Niemieckie strony internetowe z używanymi pojazdami nie są oczywiście jedynym źródłem wiedzy o autach wystawionych na sprzedaż. Możesz także skorzystać z:

  • Polskiego serwisu ogłoszeniowego. Weź jednak pod uwagę, że pojazd który tam znajdziesz będzie najprawdopodobniej sporo droższy niż taki sam na zagranicznej stronie. Takie auta wystawiają na sprzedaż handlarze, którzy przywieźli je z zagranicy i odsprzedają w Polsce po wyższej cenie.
  • Komisu samochodowego. Tutaj raczej też powinieneś przygotować się na wyższą cenę auta. Jeśli działalność przedsiębiorcy polega na wyszukiwaniu za granicą samochodów i sprowadzaniu ich do Polski, to w komisowej cenie siłą rzeczy ukryte będą koszty manipulacyjne i marża (przewidywany zysk dla pośrednika).
Szukasz korzystnej oferty sprzedaży niemieckiego samochodu? Oprócz internetowych stron z pojazdami z Niemiec, sprawdź ogłoszenia salonów niemieckich marek pojazdów, które oferują używane auta z gwarancją (np. Das WeltAuto) oraz propozycje pośredników współpracujących na stałe z zagranicznymi firmami lub takich, którzy specjalizują się w przywozie samochodów wyłącznie z tego kraju.

Najlepsze niemieckie strony z autami – po czym je poznać?

W Internecie znajdziesz wiele stron z niemieckimi autami, jednak nie należy wierzyć każdej z nich. Choć z pozoru wyglądają podobnie, korzystanie z niektórych jest kłopotliwe, a czasami wręcz niebezpieczne (chociażby z uwagi na ryzyko oszustwa). Jeśli interesują Cię komercyjne zaufane niemieckie strony z autami, zwróć uwagę na to, czy wybrany portal motoryzacyjny:

  • Posiada bogatą ofertę samochodów na sprzedaż – najlepsze niemieckie strony z samochodami oferują nawet ponad 1 milion pojazdów;
  • Ma odpowiednią ilość kryteriów wyszukiwania (czy posiada intuicyjną wyszukiwarkę);
  • Oferuje telefoniczne wsparcie pracownika serwisu.

Dla osób, które nie posługują się biegle językiem niemieckim, znaczenie może mieć także dostępność strony w języku polskim.

Niemieckie strony z autami - TOP 5

Biorąc pod uwagę ww. cechy, wybraliśmy 5 niemieckich serwisów z samochodami na sprzedaż (przedstawiamy je w kolejności alfabetycznej). W przypadku każdego z nich użytkownik nie powinien mieć żadnych problemów logistycznych podczas poszukiwania preferowanego modelu auta.

auto.de

Poszukiwania używanego samochodu z Niemiec warto rozpocząć od odwiedzin na stronie auto.de. Znajdziesz na niej naprawdę pokaźną bazę ogłoszeń i co równie istotne – dokładne informacje o każdym pojeździe.

Niemiecki serwis z autami na sprzedaż auto.de

Z informacji zawartych na stronie auto.de wynika, że:

  • samochody wystawiane na sprzedaż podlegają szczegółowej kontroli jakości,
  • oferta dotyczy aut zarejestrowanych po raz pierwszy mniej niż 8 lat temu, z przebiegiem niższym niż 150 000 km,
  • jeśli dany pojazd jest powypadkowy, to użytkownik portalu otrzymuje wyraźną informację o tym,
  • serwis stosuje najwyższe technologie bezpieczeństwa danych osobowych,
  • oferowane pojazdy są objęte 12-miesięczną gwarancją,
  • portal motoryzacyjny pozwala na zwrot pojazdu do 14 dni bez podawania przyczyny.

Aby przekonać się, czy baza pojazdów auto.de faktycznie jest tak bogata jak przekonuje serwis, sprawdziliśmy przykładowe oferty sprzedaży używanego Nissana Qashqai wyprodukowanego od 2015 roku z przebiegiem nie większym niż 100 km. Ile ofert udało nam się wyświetlić i za jaką kwotę można było nabyć najtańszy lub najdroższy pojazd?

Liczba wszystkich ogłoszeń sprzedaży Nissana Qashqai na auto.deZakres cenowy
213od 15 tys. euro do 50 tys. euro
Kryteria wyszukiwania: marka Nissan, model Qashqai, pierwsza rejestracja po 2015 r., maksymalny przebieg 100 tys. km, stan nieuszkodzony

automarkt.de

Kolejny serwis z ogłoszeniami używanych samochodów to automarkt.de. Oferuje on ponad 1 mln pojazdów na sprzedaż (strona jest aktualizowana codziennie). Głównym atutem automarkt.de jest intuicyjna wyszukiwarka, którą znajdziesz na stronie głównej. Niemieckiego samochodu możesz poszukać ustalając na początek jeden lub kilka podstawowych parametrów, takich np. jak: marka, model, cena, data pierwszej rejestracji i przebieg.

Niemiecki serwis z autami na sprzedaż automarkt.de

Nasz test strony automarkt.de ponownie dotyczył ofert na używanego Nissana Qashqai. Jaki tym razem mieliśmy wybór? Okazuje się, że na tym serwisie mogliśmy wyszukać najlepszy niemiecki samochód spośród 1526 ofert. Najtańszy model był dostępny za ok. 11 tys. euro, jednak ogłoszeniodawca uprzedzał, że występują w nim problemy ze skrzynią biegów. Na samochód w dobrym stanie technicznym i wizualnym z możliwością objęcia 24-miesięczną gwarancją trzeba przeznaczyć około 12,5 tys. euro.

Liczba wszystkich ogłoszeń sprzedaży Nissana Qashqai na automarkt.deZakres cenowy
1526od 12,5 tys. euro do 47 tys. euro
Kryteria wyszukiwania: marka Nissan, model Qashqai, pierwsza rejestracja po 2015 r., maksymalny przebieg 100 tys. km, stan nieuszkodzony

Uwaga! Za pośrednictwem niemieckiej strony z autami automarkt.de można przejrzeć oferty na samochody osobowe, motocykle, kampery, samochody ciężarowe, samochody dostawcze, maszyny rolnicze, ciągniki siodłowe czy nawet autobusy.

autoscout24.de

Auto Scout24 należy niezaprzeczalnie do największych niemieckich wirtualnych giełd samochodowych. Na jego stronie znajdziesz ponad 2,5 miliona ofert, które pochodzą od dealerów oraz od osób prywatnych z Niemiec i innych państw Europy. Podstawową zaletą tego portalu jest dostępność w języku polskim. Oczywiście, atutów autoscout24.de można wymienić znacznie więcej, chociażby:

  • przejrzystość portalu i jego kompleksowość,
  • możliwość bezpośredniego kontaktu z prywatnymi sprzedawcami oraz dealerami oferującymi samochody nowe i używane,
  • możliwość wyszukania szczegółowego, pojazdu praktycznie każdego rodzaju (m.in. samochody miejskie, SUV-y, sportowe, zabytkowe, motocykle, auta dostawcze i ciężarowe, pojazdy użytkowe),
  • ponad 15-letnie doświadczenie w kupnie i sprzedaży nowych oraz używanych aut.

Niemiecka strona z autami autoscout24.de

Czy popularność witryny dorównuje jej funkcjonalności? Ponownie sprawdziliśmy to na przykładzie poszukiwanego przez nas Nissana Qashqai. Po wpisaniu w wyszukiwarce preferowanych cech pojazdu otrzymaliśmy aż 7359 ofert, z czego 3317 pochodziło od niemieckich sprzedawców. Najtańsza oferta opiewała na kwotę 9,8 tys. euro (z Niemiec 10,2 tys. euro).  

Liczba wszystkich ogłoszeń sprzedaży Nissana Qashqai na autoscout24.deZakres cenowy
7359 w tym 3317 z Niemiecod 9,8 tys. euro do 49,7 tys. euro
Wyszukiwanie szczegółowe: marka Nissan, model Qashqai, pierwsza rejestracja po 2015 r., maksymalny przebieg 100 tys. km, stan nieuszkodzony

mobile.de 

Ta niemiecka strona z autami na sprzedaż daje także możliwość skorzystania z polskiej wersji językowej. Witryna mobile.de/pl została zoptymalizowana na dowolne urządzenie - laptop, tablet czy smartfon. Jej użytkownicy mogą wybierać spośród ok. 1,4 mln ofert nie tylko od sprzedawców z Niemiec, ale również z innych krajów europejskich.

Niemiecka strona z autami mobile.de

Wyszukiwarka na stronie głównej zawiera podstawowe kryteria wyboru (markę, model, preferowane  ceny auta, przebieg, paliwo i pochodzenie). Istnieje jednak możliwość skorzystania z wyszukiwania szczegółowego.

Jak tym razem prezentuje się oferta na używany model Nissana? Na mobile.de udało nam się znaleźć 5056 ofert, w tym 4166 z Niemiec. Za najtańszy niemiecki samochód spełniający nasze kryteria trzeba zapłacić 9,1 tys. euro, natomiast za najdroższy już 49,4 tys. euro.

Liczba wszystkich ogłoszeń sprzedaży Nissana Qashqai na mobile.deZakres cenowy
5056 w tym 4166 z Niemiecod 9,1 tys. euro do 49,4 tys. euro
Kryteria wyszukiwania: marka Nissan, model Qashqai, pierwsza rejestracja po 2015 r., maksymalny przebieg 100 tys. km, stan nieuszkodzony

Uwaga! Na stronie mobile.de/pl  znajdziesz nie tylko samochód osobowy, ale również motocykl, pojazd użytkowy, samochód ciężarowy czy kempingowy. Konkretne top oferty aut pochodzą od dealerów samochodowych oraz prywatnych sprzedawców. Wśród nich można trafić na używany samochód objęty gwarancją.

webauto.de

Webauto.de to ostatnia z wybranych przez nas stron z niemieckimi autami na sprzedaż (także motocyklami, samochodami dostawczymi i przyczepami kempingowymi). Portal działa od 1998 roku na poziomie regionalnym, krajowym oraz międzynarodowym i podobnie jak mobile.de czy autoscout24.de posiada polską wersję językową. Osoby odwiedzające webauto.de mogą korzystać z wyszukiwarki, która w przeciwieństwie do innych tego typu narzędzi umożliwia znalezienie  samochodu m.in. po kodzie pocztowym.

Niemiecka strona z autami webauto.de

Ile ofert uzyskamy po wpisaniu do wyszukiwarki Nissana Qashqai? webauto.de wypada niestety najsłabiej na tle konkurencji - udało nam się znaleźć tylko 190 ogłoszeń od osób/firm, które chcą sprzedać auto spełniające nasze wymagania.

Liczba wszystkich ogłoszeń sprzedaży Nissana Qashqai na webauto.deZakres cenowy
190od 14,5 tys. euro do 48,9 tys. euro
Kryteria wyszukiwania: marka Nissan, model Qashqai, pierwsza rejestracja po 2015 r., maksymalny przebieg 100 tys. km, stan nieuszkodzony

Znalazłeś samochód na sprzedaż z Niemiec? Bez względu na serwis ogłoszeniowy z którego korzystałeś, sprawdź w innych dostępnych źródłach jego historię. Pomoże Ci w tym m.in. usługa HistoriaPojazdu.gov.pl.
Kamil Sztandera, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w rankomat.plKamil Sztandera, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w rankomat.pl

Jak sprowadzić auto z Niemiec?

Znalazłeś idealny Twoim zdaniem model i bierzesz pod uwagę samodzielne sprowadzenie auta z Niemiec? Po zakupie auta będziesz mieć dwie możliwości: powrót samochodem do Polski „na kołach” lub wynajęcie lawety. Oczywiście, każdy z wymienionych sposobów ma swoje wady i zalety, które powinieneś uwzględnić.

  • Samodzielny powrót do Polski samochodem z Niemiec wymaga załatwienia kilku formalności na miejscu – sprawdzenia ważności badań technicznych lub odwiedzenia stacji kontroli pojazdów, wykupienia tablic rejestracyjnych (z reguły zakupiony pojazd jest już wyrejestrowany przez poprzedniego właściciela) i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Poza tym, istnieje ryzyko, że samochód na trasie liczącej zazwyczaj kilkaset kilometrów nie zda egzaminu sprawności.
  • Druga opcja transportu auta do Polski zakłada przewiezienie go na lawecie. Choć w takim przypadku nie musisz płacić za tablice wywozowe czy ubezpieczenie OC, dodatkowe koszty pochłonie opłata za lawetę. Średnio trzeba liczyć, że jest to wydatek rzędu 1200 zł (tańszego przewoźnika możesz poszukać na giełdzie ładunków. Zaoszczędzisz wówczas najprawdopodobniej ok. 300 - 400 złotych).

Więcej o sprowadzeniu samochodu z Niemiec do Polski dowiesz się z artykułu Samochód z Niemiec 2023 – jak go sprawdzić, sprowadzić i ubezpieczyć?

Kiedy ubezpieczyć samochód z Niemiec?

Samochód, który przejedzie już polską granicę, będzie podlegał kolejnym opłatom – trzeba m.in.  zapłacić podatek akcyzowy i ponieść koszty rejestracji w naszym kraju. Do tego dochodzi obowiązkowe ubezpieczenie OC pojazdu. Kiedy należy wykupić polisę na auto z Niemiec?

  • Jeśli przyjechałeś do Polski zarejestrowanym i ubezpieczonym autem, z zagranicznej polisy krótkoterminowej możesz korzystać do końca okresu jej obowiązywania. Potem powinieneś już wykupić OC na 12 miesięcy.
  • Auto z Niemiec przetransportowałeś na lawecie? Obowiązek ubezpieczenia powstaje najpóźniej w dniu jego rejestracji lub w dniu wprowadzenia pojazdu do ruchu. Przed rejestracją auta możesz skorzystać z ubezpieczenia krótkoterminowego na 30 dni. Pamiętaj jednak, że takiej umowy nie można przedłużyć (konieczny jest zakup kolejnego OC na rok) i że nie przedłuża się ona automatycznie.

Jak kupić najtańsze OC i AC na niemieckie auto?

Szukasz polisy OC na auto sprowadzone z Niemiec? Możesz skorzystać z dostępnego na naszej stronie kalkulatora cen OC i AC. Wypełniając jeden formularz poznasz oferty kilkunastu firm i będziesz mógł wybrać najkorzystniejszą z nich. Polisę kupisz bez wychodzenia z domu, o każdej porze dnia, w zaledwie kilka minut. 

Porównaj ceny OC i AC

Co warto wiedzieć

  • Do najczęściej polecanych niemieckich stron z autami na sprzedaż należą: auto.de, automarkt.de, mobile.de, webauto.de i autoscout24.de.
  • Niektóre niemieckie strony z samochodami udostępniają na swojej stronie polską wersję językową.
  • Niemieckie strony z autami używanymi posiadają bogatą ofertę pojazdów nie tylko krajowych, ale również z całej Europy.
  • Wybrane na niemieckiej stronie auto można sprowadzić do Polski na lawecie lub przyjechać nim samodzielnie do kraju.
  • Samochód z Niemiec trzeba ubezpieczyć w ramach OC najpóźniej w dniu jego rejestracji w Polsce lub wprowadzenia do ruchu.

FAQ - najczęściej zadawane pytania o niemieckie serwisy ogłoszeniowe

  1. Czy Niemcy są liderem w imporcie aut do Polski?

    Tak. Zakup auta od naszych zachodnich sąsiadów cieszy się największym powodzeniem wśród polskich kierowców. W 2022 roku na 772 348 importowanych do Polski pojazdów aż 415 784 szt. pochodziło z Niemiec – wynika z danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. W przyszłości jednak niemiecki rynek może stracić miano lidera. W ubiegłym roku odnotowano bowiem aż 24% spadek zainteresowania tym kierunkiem. Import samochodów wzrósł natomiast w przypadku pojazdów ze Stanów Zjednoczonych (+6,6%). 

  2. Czy trzeba płacić akcyzę na samochód sprowadzony z Niemiec?

    Tak, gdy samodzielnie sprowadziłeś auto do Polski. Podstawą do wyliczenia podatku akcyzowego jest wartość samochodu. W 2023 r. stawki akcyzy wynoszą: 3,1 proc. dla aut o pojemności silnika do 2000 cm3 i 18,6 proc. gdy przekracza ona 2000 cm3.

    Nie – jeśli auto z Niemiec kupiłeś w Polsce od pośrednika (np. z komisu). Akcyzę płaci tylko pierwszy nabywca samochodu z zagranicy.

  3. Ile kosztuje rejestracja auta z Niemiec?

    Opłata za rejestrację samochodu w Polsce sprowadzonego z Niemiec wynosi standardowo 161,50 złotych. Jeśli zdecydujesz się na zakup indywidualnych tablic rejestracyjnych, koszt rejestracji wzrośnie do 1081,50 zł. 

  4. Gdzie najlepiej kupić tani niemiecki samochód?

    Najwięcej ogłoszeń sprzedaży wyświetlają niemieckie strony z autami nowymi i używanymi. Zakup pojazdu za ich pośrednictwem wymaga jednak zorganizowania wyjazdu za granicę. Jeśli nie dysponujesz wystarczającym czasem lub obawiasz się takiej formy zakupu, możesz skorzystać z pomocy polskiego pośrednika. Tutaj scenariuszy jest kilka, np. pośrednik:

    • zorganizuje transport wybranego przez Ciebie samochodu z Niemiec do Polski na Twoje polecenie,
    • pomoże Ci w poszukiwaniach auta, a później zajmie się sprowadzeniem go do naszego kraju,
    • samodzielnie wybierze auto za granicą, sprowadzi do Polski, a potem jego ogłoszenie sprzedaży przypadnie Ci do gustu.

    Samochody używane oraz nowe niemieckie auta oferują także lokalne komisy.

  5. Od kogo handlarze kupują samochody w Niemczech?

    Pośrednicy w sprzedaży samochodów z zagranicy kupują auta zarówno od osób fizycznych (prywatnych), jak i firm. Na rynku wtórnym wyspecjalizowało się wielu sprzedawców. Ich sposób poszukiwania samochodu w Niemczech jest różny. Część handlarzy przegląda niemieckie strony z autami na sprzedaż i mówiąc potocznie „łapie okazje”. Inni z kolei współpracują z zagranicznymi firmami, np. salonami określonych marek pojazdów i oferują używane samochody z gwarancją.