Jako pierwsi na rynku stworzyliśmy porównywarkę ubezpieczeń dla domu, mieszkania i budynku w budowie, w której możesz skomponować indywidualną ochronę dla budynku i dla siebie jako lokatora. W kilka chwil wybierasz 1 z nawet 18 ofert ubezpieczeń.

Sprawdź krok po kroku, jak działa kalkulator ubezpieczeniowy Rankomatu, dzięki któremu możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na składce, a przy tym nie tracić czasu na przeglądanie z osobna polis mieszkaniowych, w których łatwo się pogubić.

Domofon i niepełnoletni, czyli o co pytamy w formularzu?

Porównanie ubezpieczeń dla nieruchomości polega na wypełnieniu prostego formularza. Dzięki temu lepiej dopasujesz ochronę, której szukasz, a intuicyjność narzędzia sprawi, że kalkulacja potrwa nie więcej niż 3 minuty.

Formularz porównywarki zawiera szczegółowe pytania m.in. o pokrycie dachu, trwałe zamieszkiwanie w nieruchomości, liczbę i rodzaj zamków w drzwiach wejściowych czy stosowane zabezpieczenia własne, jak domofon, dozór agencji ochrony i alarm.

Dla ułatwienia formularz podzieliliśmy na 7 części:

  • NIERUCHOMOŚĆ – przedmiot ubezpieczenia, pokrycie dachu, konstrukcja, rok budowy i powierzchni
  • LOKALIZACJA – adres nieruchomości
  • SZCZEGÓŁY – cesja na bank, działalność gospodarcza w nieruchomości, liczba lokatorów, w tym niepełnoletnich i inne
  • ZABEZPIECZENIA – liczba zamków w drzwiach, monitoring, domofon i inne systemy antywłamaniowe
  • HISTORIA UBEZPIECZENIA – m.in. liczba szkód w przeszłości
  • ZAKRES – mury, stałe elementy, wyposażenie, ryzyka
  • ODSZKODOWANIE – za szkody na murach, stałych elementach i wyposażeniu
PAMIĘTAJ!
Aby uzyskać wycenę składki, musisz uzupełnić wymagane pola w formularzu. Nie zapomnij wskazać precyzyjnej wartości domu, mieszkania czy budynku w budowie.

Porównywarka inna niż wszystkie – co ją wyróżnia?

Narzędzie Rankomatu pozwala lepiej dobrać polisę do posiadanej nieruchomości w porównaniu z tymi, które opierają się na gotowym szablonie. W naszym formularzu uwzględniliśmy kilka przydatnych funkcji. Oto 5 z nich:

1. Dokładna ocena ryzyka – wybierasz np. rodzajów pokrycia dachu: blacha i dachówka, beton, papa, gont bitumiczny, eternit czy słoma. 

2. Podpowiedzi – wpisując kod pocztowy dla ubezpieczanej nieruchomości, automatycznie zostaje przypisana miejscowość oraz lista ulic do wyboru. Do uzupełnienia pozostaje jedynie numer budynku bądź lokalu.

3. Szeroki zakres ryzyk – to nie tylko zdarzenia losowe czy kradzież, ale także powódź, wandalizm i dewastacja oraz przedmioty szklane.

4. Sugerowana wartość – określasz ją w dla nieruchomości (10 000 – 2 000 000 zł), 
stałych elementów (0 – 500 000 zł) i wyposażenia (0 – 300 000 zł).

5. Płatność za polisę w ratach – polisę mieszkaniową z porównywarki sprawdzisz, porównasz z konkurencją i kupisz za pomocą przelewu – w 3 wariantach cenowych:

  • jednorazowo – polisa przykładowo kosztuje 373 zł
  • w 2 ratach – wtedy łączny koszt polisy wyniesie 450 zł
  • w 4 ratach – łączny koszt polisy wyniesie 448 zł

Wszystkie podane wcześniej informacje możesz sprawdzić w podsumowaniu kalkulacji, a także pobrać dokument OWU, aby zapoznać się ze szczegółami oferty.


polisa link4

Przykładowa oferta Link4 w podsumowaniu kalkulacji.

100% taniej za polisę z porównywarki

Największą korzyścią z wykorzystania porównywarki jest oszczędność czasu i pieniędzy. O 3 minutach potrzebnych na wypełnienie formularza już wspominaliśmy. Pora sprawdzić ceny ubezpieczeń w praktyce.

Aby przekonać się, jak wiele oszczędzisz na 1 kalkulacji, stworzyliśmy jej symulację dla przykładowej nieruchomości: murowany dom wolnostojący w Opolu, wybudowany w 2018 r., powierzchnia 120 m², 1 zamek wielozastawkowy i 1 atestowany, drzwi antywłamaniowe, dom o sugerowanej wartości 570 000 zł, a odszkodowanie za stałe elementy i wyposażenie ma wynieść odpowiednio 30 000 zł i 25 000 zł.

Właściciel domu o podanych parametrach dostał aż 14 ofert, z których najtańsza polisa kosztowała rocznie 373 zł (Proama), a najdroższa 720 zł (Inter Polska). Bez porównania mógłby przepłacić za podobne ubezpieczenie domu aż o 93 procent!
 

kalkulacja dla domu

Kalkulacja składki dla ubezpieczenia domu na dzień 19.04.2019 r.

Symulację zrobiliśmy też dla mieszkania. To: lokal w budynku z 2009 r. w Szczecinie, na środkowym piętrze, powierzchnia 70 m², 1 zamek wielozastawkowy i 1 atestowany, drzwi antywłamaniowe, mieszkanie o sugerowanej wartości 350 000 zł, a odszkodowanie za stałe elementy i wyposażenie ma wynieść odpowiednio 20 000 zł i 15 000 zł.

Właściciel mieszkania również otrzymał 14 ofert, z których najtańsza polisa kosztowałaby rocznie 197 zł (Proama), a najdroższa 482 zł (Inter Polska). Bez porównania można byłoby przepłacić za podobne ubezpieczenie domu aż o 145 procent!
 

kalkulacja dla mieszkania

Kalkulacja składki dla ubezpieczenia mieszkania na dzień 19.04.2019 r.

Ważne informacje

1. W porównywarce dostępnych jest 18 polis różnych towarzystw ubezpieczeniowych

2. Możesz wybrać nie tylko najtańszą z wygenerowanych ofert, ale i taką z najlepszym zakresem ochrony

3. W wyświetlanych ofertach dostajesz gotowe sumy ubezpieczenia i dodatki, jakie zawiera polisa, np. assistance, przepięcia, powódź i OC w życiu prywatnym

4. Nowe narzędzie Rankomat pozwala na wybór także tych polis, które są oferowane wyłącznie do kredytu hipotecznego w banku