Podróż samochodem do Albanii to przygoda. Opłaci się jednak jechać własnym autem, jeśli podróżują w nim cztery osoby, wśród których jest dwóch kierowców zmieniających się w trasie. Dojazd samochodem do miejsca docelowego, bez przystanków zajmuje od 20 do nawet 40 godzin. Koszt paliwa podczas takiej wyprawy, to minimalnie 1600 zł.

Albania to kierunek turystyczny doceniany od niedawna. Zyskując na popularności, kraj ten gości coraz więcej turystów z całej Europy, zachwycając pięknymi krajobrazami, regionalnymi przysmakami i atrakcjami turystycznymi. Zobacz jak zaplanować wyjazd, jaką trasę z Polski do Albanii wybrać i jak sprawić, aby podróż samochodem była równie przyjemna, co bezpieczna.

Albania - informacje ogólne

Albania graniczy na północy z Czarnogórą, na wschodzie z Kosowem i Macedonią Północną, a na południu z Grecją. Od Włoch oddziela ją Cieśnina Otranto o szerokości ok. 72 km.

Stolicą Albanii jest Tirana, spełniająca również rolę centrum finansowego kraju. Na kulturę Albanii, na przestrzeni lat wpływ miały cywilizacje rzymska, bizantyjska i osmańska, co szczególnie dostrzegalne jest w architekturze, muzyce, kuchni i zwyczajach Albańczyków.

W Albanii językiem urzędowym i dominującym jest język albański. Język albański, znany również jako shqip, jest jedynym językiem oficjalnym w kraju. To język, w którym prowadzone są wszelkie oficjalne dokumenty, komunikacja publiczna, edukacja i media. W większych miastach i miejscowościach dogadasz się również po angielsku. 

Walutą obowiązującą jest lek albański. W większości miejsc akceptowane są karty płatnicze, ale zawsze miej trochę gotówki przy sobie, szczególnie w mniejszych miejscowościach.

1 lek albański to 0,043 zł (na dzień 09.08.2023). 

Albania jest krajem ogólnie uważanym za bezpieczny dla turystów. Zachowaj jednak ostrożność w zatłoczonych turystycznych lokalizacjach, w których zdarzyć się mogą kradzieże rzeczy osobistych (torebek, gotówki, dokumentów).

Ministerstwo Spraw Zagranicznych także przypomina:

Albania leży w regionie, w który trzęsienia ziemi są częste. Górskie tereny północnej Albanii należą do szczególnie niebezpiecznych. Nie ma tam odpowiednika polskiego GOPR-u. W razie nieszczęśliwego wypadku trudno liczyć na szybką pomoc w górach. Poruszaj się w grupach z miejscowym przewodnikiem, nie zbaczaj z wytyczonych szlaków. W górach mogą nie działać telefony komórkowe.

Znajdź ubezpieczenie turystyczne do Albanii za 3,70 zł

Samochodem do Albanii - dlaczego warto?

Podróż samochodem do Albanii, to gwarancja kilku zalet. Największymi są z pewnością niezależność, swoboda i dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości tempo.

Auto pozwoli Ci na podróż według własnego harmonogramu i zatrzymywanie się w dowolnym miejscu, o dowolnej porze. Przystanek na pięknej i pustej plaży, czy nieplanowany zjazd do Parku Krajobrazowego po drodze, z pewnością dodadzą uroku całej trasie.

Również na terenie Albanii możesz więcej i szybciej zwiedzać. Wiele ciekawych lokalizacji może mieć utrudniony dostęp środkami transportu publicznego, co dla własnego samochodu nie stanowi problemu. Podróż samochodem przez Albanię pozwoli Ci doświadczyć całego wachlarza różnorodności, jakie gwarantuje kraj. Miasta, wioski, plaże, jeziora i zabytki tworzące bogatą mozaikę kulturową, pozostają w zasięgu ręki i czterech kółek.

Własny samochód to gwarancja bezpośredniego transportu do punktu docelowego. Jeśli zdecydujesz się na podróż samolotem, na miejscu musisz zadbać również o dostanie się do wybranego regionu. Takie rozwiązanie to większe koszty i bardziej rozbudowane przedsięwzięcie logistyczne. Jadąc własnym autem, docierasz do miejsca zakwaterowania bez obaw, przesiadek i problemów.

Pamiętaj jednak, aby przed podróżą odpowiednio przygotować samochód. Sprawdź wyposażenie, dokumenty i stan pojazdu. Jeśli chcesz dodatkowo zwiększyć komfort swojej podróży i przygotować się na ewentualne problemy, tak aby nie zepsuły Ci one wakacyjnych planów zastanów się na Assistance krótkoterminowym. To zdecydowanie tańsze rozwiązanie (zakupu możesz dokonać np. na 9, 16 lub 31 dni) niż ubezpieczenie na cały rok i gwarancja ochrony na wypadek awarii, wypadku czy kradzieży auta.

assistance krótkoterminowe warianty

Dokumenty potrzebne do wjazdu do Albanii

Pamiętaj, że jadąc samochodem do Albanii, będziesz przejeżdżać po drodze przez inne państwa. Dlatego zwróć szczególną uwagę na komplet dokumentów, które musisz mieć przy sobie, gdyż brak chociaż jednego może zniszczyć Twoje plany wakacyjne.

Zabierz ze sobą:

 • Dowód osobisty lub paszport: niezależnie od tego, przez które kraje podróżujesz do Albanii, nie zapomnij dowodu osobistego i paszportu Jeśli w samochodzie podróżuje więcej niż jedna osoba, wszyscy pasażerowie powinni mieć ważne dokumenty tożsamości, takie jak dowód osobisty lub paszport.

 • Prawo jazdy: koniecznie zabierz ze sobą ważne prawo jazdy. Upewnij się, że jest ono aktualne i ważne w kraju docelowym. Albania uznaje polskie i międzynarodowe prawo jazdy.

 • Dokumenty samochodowe:
  dowód rejestracyjny (książka pojazdu) - dokument potwierdzający rejestrację pojazdu na Twoje nazwisko.

  dowód techniczny (przegląd techniczny) - upewnij się, że przegląd techniczny samochodu jest aktualny.

 • Ubezpieczenie OC (Odpowiedzialności Cywilnej) - międzynarodowe ubezpieczenie samochodu, które jest ważne w Albanii i innych krajach, przez które podróżujesz.

 • Zielona Karta: to dokument ubezpieczenia, który potwierdza, że masz ważne ubezpieczenie OC dla pojazdu na terenie Albanii i innych krajów objętych Zieloną Kartą.

Uwaga!

Należy mieć przy sobie Zieloną Kartę w formie papierowej, która stanowi potwierdzenie posiadania obowiązkowej polisy OC. W razie braku dokumentu na miejscu będziemy musieli zakupić dodatkowe ubezpieczenie graniczne.

Obywatele Polski nie potrzebują wizy do Albanii.

Jeśli nie jesteś właścicielem samochodu, którym podróżujesz, będzie Ci potrzebne notarialne upoważnienie w języku angielskim od właściciela auta.

Dojazd samochodem do Albanii? Którą trasę wybrać?

Trasę z Polski do Albanii możesz modyfikować zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami. My proponujemy trzy, które pozwolą Ci po drodze zasmakować europejskiej kultury i dotrzeć do Albanii przez miłe dla oka krajobrazy. Wyruszamy z różnych miast Polski. Planując przystanek docelowy również w trzech różnych miastach Albanii.

Trasa 1

Trasa z Warszawy przez Słowację, Węgry, Serbię i Czarnogórę

Polska (Warszawa) -> Słowacja (Bratysława) -> Węgry (Budapeszt) -> Serbia (Belgrad) -> Czarnogóra (Podgorica) -> Albania (Tirana)

Według Google Maps, wybierając taką trasę musisz przygotować się na 1852 km, których pokonanie zajmuje około 22 godziny.

Trasa 2

Trasa z Krakowa przez Czechy, Austrię, Słowenię i Czarnogórę

Polska (Kraków) -> Czechy (Praga) -> Austria (Wiedeń) -> Włochy (Wenecja) -> Chorwacja (Zagrzeb) -> Czarnogóra (Kotor) -> Albania (Shkodër)

Decydując się na taką trasę z Krakowa, możemy zaoszczędzić godzinę drogi, na co wskazuje aplikacja Google Maps. W tym przypadku to 1715 km drogi i 21 godzin jazdy.

Trasa 3

Trasa z Lublina przez Rumunię, Bułgarię, Macedonię Północną i Czarnogórę

Polska (Lublin) -> Rumunia (Bukareszt) -> Bułgaria (Sofia) -> Macedonia Północna (Skopje) -> Czarnogóra (Herceg Novi) -> Albania (Durrës)

Jest to zdecydowanie najdłuższa i wymagająca propozycja. Jednak w przypadku tej trasy masz możliwość zaczerpnąć nieco europejskiej kultury po drodze, a Albanię zostawić sobie na przypieczętowanie podróży. Jest to trasa, którą Google Maps szacuje na 2577 km i 37 godzin jazdy.

Alternatywną trasą, która niemalże w całości wiedzie autostradami jest droga z Warszawy, przez Serbię, Macedonię Północną i Grecję. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się to nielogiczne i sama droga liczy sobie ponad 1900 km przy nawet 1700 km dla alternatyw przez Bośnię czy Chorwację, to ma jeden, niezaprzeczalny atut - drogi szybkiego ruchu, dzięki czemu pokonanie jej może zająć nawet 20 godzin.

Ile kosztuje podróż do Albanii samochodem?

Koszt podróży samochodem do Albanii zależy będzie od tego na jaką trasę się zdecydujesz. Posługując się kalkulatorem paliw i kosztów podróży samochodem paliwo.ulew.com, łatwo i szybko możemy obliczyć zbliżony koszt takiej trasy:

 • Trasa 1, przy średniej cenie paliwa 6,43 zł (dane na dzień 09.08.2023) i spalaniu 11 litrów na 100 km, to koszt 1509,98 zł dla 4 osób, przy uwzględnieniu dodatkowego ciężaru.
 • Trasa 2, przy średniej cenie paliwa 6,43 zł (dane na dzień 09.08.2023) i spalaniu 11 litrów na 100 km, to koszt 1398,28 zł dla 4 osób, przy uwzględnieniu dodatkowego ciężaru.
 • Trasa 3, przy średniej cenie paliwa 6,43 zł (dane na dzień 09.08.2023) i spalaniu 11 litrów na 100 km, to koszt 2101,09 zł dla 4 osób, przy uwzględnieniu dodatkowego ciężaru.

Pamiętaj też, aby do kosztów podróży doliczyć opłaty drogowe. W niektórych krajach, takich jak Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia, Chorwacja czy Serbia, istnieją płatne autostrady lub drogi ekspresowe. Opłaty te mogą być pobierane w postaci winiet, naklejek lub elektronicznych systemów poboru opłat. W niektórych krajach istnieją płatne tunele lub mosty, które będą generować dodatkowe koszty podróży. W większych miastach i miasteczkach konieczne będzie również opłacenie parkingu.

Ponadto, sama Albania modernizuje coraz więcej dróg krajowych, w związku z czym niektóre główne trasy również mogą być płatne. Mimo wszystko, dojechać samochodem do Albanii można taniej niż polecieć samolotem. Przykładowy lot z Warszawy do Tirany, dla jednej osoby to koszt 1125 zł.

Albania – obowiązkowe wyposażenie samochodu

Albania jest sygnatariuszem Konwencji Wiedeńskiej o Ruchu Drogowym. Konwencja Wiedeńska o Ruchu Drogowym to międzynarodowy traktat, który zawiera zasady i przepisy dotyczące ruchu drogowego. Jest ona podpisana przez wiele państw i reguluje m.in. znaki drogowe, zasady ruchu, prawa i obowiązki kierowców oraz procedury w razie wypadków drogowych. Konwencja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach i ułatwienie poruszania się między różnymi krajami.

Wymagania dotyczące wyposażenia samochodu w Albanii dotyczą:

 • pasów bezpieczeństwa,
 • apteczka pierwszej pomocy,
 • trójkąt ostrzegawczy,
 • kask ochronny dla motocyklisty i pasażera,
 • urządzenie zabezpieczające dla dzieci w wieku do lat 12, odpowiednie dla ich rozmiarów.

Przepisy drogowe w Albanii – na co uważać?

Aby prowadzić legalnie pojazd w Albanii, musisz mieć ważne prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Wymagane jest również posiadanie ważnego ubezpieczenia OC z Zieloną Kartą, które jest dokumentem potwierdzającym ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej na terenie Albanii i innych krajów.

W Albanii policja drogowa coraz częściej wymaga od kierowców ścisłego stosowania przepisów kodeksu drogowego. Za wykroczenie drogowe (nawet nieznaczne) grozi nie tylko grzywna, lecz także utrata prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego. Maksymalne dopuszczalne prędkości mogą się różnić w zależności od rodzaju drogi i obszaru.

Zaglądając do Albańskiego Kodeksu Drogowego możemy znaleźć informacje:

Co mówi prawo?

Art. 140, KODI RRUGOR I REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË: Każdy, kto przekroczy maksymalne limity prędkości o więcej niż 30 km/h, ale nie więcej niż 50 km/h poza obszarami zabudowanymi, lub o więcej niż 20 km/h, ale nie więcej niż 40 km/h w obszarach zabudowanych, podlega karze administracyjnej w postaci grzywny od pięciu tysięcy do piętnastu tysięcy leków. W wyniku tego naruszenia nakładana jest także dodatkowa kara administracyjna w postaci zawieszenia prawa jazdy na okres od jednego do trzech miesięcy, oraz utraty punktów zgodnie z obowiązującym prawem.

Limity prędkości na albańskich drogach:

Rodzaj DrogiLimit Prędkości
Miasto40 km/h (25 mph)
Obszar zamieszkały60 km/h (37 mph)
Obszar wiejski80 km/h (50 mph)
Drogi ekspresowe90 km/h (56 mph)
Autostrady110 km/h (68 mph)
PAMIĘTAJ❗ Zawsze należy dostosować prędkość do warunków na drodze i sytuacji pogodowej oraz przestrzegać lokalnych znaków drogowych. Limity prędkości mogą być również różne na niektórych odcinkach dróg, więc zawsze warto być ostrożnym i przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

W miastach i większych miejscowościach stosuje się ruch prawostronny, a wyprzedzanie odbywa się po stronie lewej.

Kilka wskazówek, które mogą Ci się przydać, kiedy jedziesz do Albanii własnym samochodem:

 1. Upewnij się, że masz ze sobą ważne prawo jazdy, dowód rejestracyjny i polisę ubezpieczenia samochodu. Te dokumenty są często kontrolowane.
 2. Zdarzają się dziury i nierówności na drogach, więc zawsze utrzymuj umiarkowaną prędkość i zachowuj ostrożność.
 3. Nawigacja może być bardzo pomocna, ale czasem może Cię prowadzić przez trudniejsze trasy. Warto zawsze mieć mapę i plan podróży.
 4. Wiele bunkrów z okresu komunistycznego wciąż jest obecnych w kraju. Czasem mogą one znajdować się na poboczu lub przy drogach.
 5. Niektóre drogi w Albanii są płatne, więc upewnij się, że masz gotówkę na opłaty drogowe.
 6. W miastach i większych miejscowościach stacje paliw są łatwo dostępne, ale w mniejszych miejscowościach i na obszarach wiejskich warto zatankować przed dłuższą trasą.

Nie podróżuj po Albanii po zmroku

Jeśli Twoja podróż po Albanii odbywa się samochodem, zachowaj szczególną ostrożność, zwłaszcza po zmroku.

Oznakowanie na albańskich drogach może być niewystarczające lub trudne do zauważenia, kiedy spada widoczność. To może utrudniać odczytywanie informacji o nawigacji, ograniczeniach prędkości i ostrzeżeniach. Prawdziwym utrapieniem bywają też otwarte studzienki kanalizacyjne.

W niektórych obszarach wiejskich zwierzęta, takie jak psy czy bydło, mogą przechadzać się po drogach, co ma bezpośredni wpływ na ryzyko kolizji. Popularnym zjawiskiem są również słabo oświetlone samochody i inne pojazdy, jak rowery. Również piesi rzadko używają odblasków, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Albania samochodem? Koniecznie pamiętaj o ubezpieczeniu

Samodzielna organizacja podróży samochodem na wakacje wymaga skrupulatnego przygotowania. Kiedy już sprawdzisz wyposażenie auta i dokumenty, pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym.

Odpowiednio dopasowana polisa zapewni Tobie i wszystkim razem z Tobą podróżującym ochronę w problematycznych sytuacjach. Pamiętaj, że leczenie za granicą jest droższe zazwyczaj niż w Polsce i nawet niepozorny zabieg, czy konsultacja mogą Cię sporo kosztować. Ważne jest to, że EKUZ gwarantuje jedynie pomoc na podstawowym poziomie, a wielu turystów dość niewłaściwie podchodzi do istoty Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Tylko ubezpieczenie turystyczne zapewni Ci możliwość leczenia w prywatnych placówkach, pokryje koszty akcji ratowniczych, czy transportu powrotnego do kraju.

Dlatego, na etapie wyboru ubezpieczenia turystycznego, dopasuj zakres ochrony do swoich planów, stanu zdrowia, możliwości i oczekiwań. Dobre ubezpieczenie turystyczne do Europy powinno pokrywać koszty leczenia na minimum 30 000 euro, koszty ratownictwa, zapewniać NNW, ochronę cywilną w życiu prywatnym (OC w życiu prywatnym), ubezpieczenie bagażu, czy Assistance.

Ile kosztuje ubezpieczenie do Albanii?

Koszt ubezpieczenia turystycznego do Albanii to zaledwie kilka złotych dziennie dla jednej osoby.

Najlepszym i najszybszym sposobem na znalezienie ubezpieczenia turystycznego dla siebie jest kalkulator ubezpieczeń turystycznych. Narzędzie pozwoli Ci w łatwy i szybki sposób porównać oferty kilku ubezpieczycieli. Pamiętaj jednak, aby podczas wyboru polisy nie kierować się wyłącznie jej ceną. Najważniejszy jest zakres ochrony.

Ubezpieczenie turystyczne do Albanii na rodzinne wakacje
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
30 000 eur
Ratownictwo
5 000 eur
Bagaż
300 eur
74,00 zł
4 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 3 000 eursporty objęte polisą: 10 zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
ERGO Ubezpieczenia Podróży
Koszty leczenia
40 000 eur
Ratownictwo
5 000 eur
Bagaż
1 200 zł
105,00 zł
4 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 50 000 eurzdarzenia pod wpływem alkoholu
AXA
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
215,60 zł
4 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 złsporty objęte polisą: 114zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowy:zachorowanie COVID-19
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
2 000 zł
275,12 zł
4 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 300 000 złOC sportowe: 300 000 złsporty objęte polisą: 60 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Ubezpieczenie turystyczne do Albanii na rodzinne wakacje
Europa Ubezpieczenia
74,00 zł 4 os. / 7 dni
Koszty leczenia
30 000 eur
Ratownictwo
5 000 eur
Bagaż
300 eur
Dodatkowo: NNW: 3 000 eursporty objęte polisą: 10 zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
ERGO Ubezpieczenia Podróży
105,00 zł 4 os. / 7 dni
Koszty leczenia
40 000 eur
Ratownictwo
5 000 eur
Bagaż
1 200 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 50 000 eurzdarzenia pod wpływem alkoholu
AXA
215,60 zł 4 os. / 7 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 złsporty objęte polisą: 114zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowy:zachorowanie COVID-19
Nationale-Nederlanden
275,12 zł 4 os. / 7 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
2 000 zł
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 300 000 złOC sportowe: 300 000 złsporty objęte polisą: 60 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19

Wybierając ubezpieczenie turystyczne nie sugeruj się tylko ceną polisy. Najważniejszy jest zakres ubezpieczenie oraz to, jak dobrze jest ono dostosowane do Twoich potrzeb, planów i stanu zdrowia. Jeśli planujesz uprawianie ulubionej aktywności lub jesteś osobą ze zdiagnozowaną chorobą przewlekłą - uwzględnij to na etapie wypełniania formularza. Wystarczy zaznaczyć odpowiedni box, a kalkulator ubezpieczeń turystycznych sam zaproponuje Ci jak najlepiej dopasowane oferty. 

Magdalena KajzerMagdalena Kajzer

Ochrona dla Ciebie i Twoich bliskich już od 3,70 zł za 1 dzień

Co warto wiedzieć?

 1. Albania graniczy na północy z Czarnogórą, na wschodzie z Kosowem i Macedonią Północną, a na południu z Grecją. Od Włoch oddziela ją Cieśnina Otranto o szerokości ok. 72 km.
 2. Stolicą Albanii jest Tirana.
 3. Wybierając się w podróż do Albanii, pamiętaj o Zielonej Karcie. 
 4. Jeśli nie jesteś właścicielem samochodu, którym podróżujemy, będzie Ci potrzebne notarialne upoważnienie w języku angielskim od właściciela auta.
 5. Koszt ubezpieczenia turystycznego do Albanii to kilka złotych za dzień ochrony. 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Gdzie się zatrzymać jadąc samochodem do Albanii?

  To, gdzie warto się zatrzymać na trasie Polska - Albania, zależne jest przede wszystkim od tego, jaką trasę wybierzesz. Na pewno warto po drodze zobaczyć Czechy, Węgry, czy Czarnogórę, a w samej Albanii Tiranę, Durres, Sarandę, Gjirokastër, czy Przełęcz Llogara. 

 2. Czy warto jechać do Albanii samochodem?

  Podróż do Albanii samochodem może być wyjątkowym i ekscytującym doświadczeniem. Odpowiednie przygotowanie do podróży, zapewnione bezpieczeństwo sobie i pasażerom to gwarancja bezpiecznej i przyjemnej podróży. 

 3. Ile się jedzie z Polski do Albanii?

  To zależy, na jaką trasę się zdecydujesz. Droga może zająć od 20 do nawet 40 godzin. 

 4. Czy w Albanii kradną samochody?

  W Albanii, jak w każdym innym kraju zdarzają się kradzieże aut. Poziom przestępczości różni się w zależności od regionu i miasta. Dlatego przed podróżą pamiętaj o odpowiednim ubezpieczeniu i Zielonej Karcie. To dokument, który może być wymagany w przypadku kradzieży samochodu lub wypadku.

 5. Czy w Albanii jest drogo?

  Ceny w Albanii mogą być stosunkowo niższe niż w niektórych krajach europejskich, ale to również zależy od tego, który region kraju wybierzesz. W zależności od standardu, lokalizacji i sezonu, można znaleźć zarówno tanie hostele, pensjonaty, jak i luksusowe hotele. Koszty paliwa mogą być niższe niż w niektórych innych krajach europejskich, co jest zaletą, jeśli podróżujesz samochodem.

 6. W jakim stanie są albańskie drogi?

  Stan albańskich dróg może się różnić, w zależności od regionu, w jakim się znajdujesz. W Albanii masz do dyspozycji zarówno nowoczesne autostrady, jak i mniejsze drogi wiejskie, na których zalecamy szczególną ostrożność.