Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy polisa mieszkaniowa obejmuje kradzież roweru z garażu?

Tak, w zależności od wykupionych rozszerzeń można chronić rower na wypadek zalania, pożaru i kradzieży. Rower w polisie mieszkaniowej uznawany jest jako ruchomość i podlega temu samemu zakresowi ochrony, co elementy wyposażenia domu czy mieszkania. 

W przypadku kradzieży najczęściej musi wystąpić również włamanie i pozostawione widoczne ślady przez osobę trzecią (wybite okno, wyrwany zamek itp.). 

Kradzież roweru może nastąpić z domu, mieszkania, piwnicy czy garażu. Wyjątkiem są niektóre rodzaje konstrukcji budowlanych, jak szklarnia, namiot, domek letniskowy, niezabudowany balkon i loggia, a także garaż blaszany czy murowany garaż wolnostojący. Najlepiej zatem trzymać rower w garażu, który jest integralną częścią ubezpieczonej nieruchomości.

Odszkodowanie za kradzież roweru jest możliwe także w wyniku rabunku, czyli siłowego odebrania przedmiotu poza miejscem ubezpieczenia. Jedyny warunek to posiadanie takiego rozszerzenia.

W dokumencie OWU warto zwrócić uwagę na ewentualne limity odpowiedzialności. To oznacza, że ubezpieczyciel może pokryć szkodę wynikającą z kradzieży roweru tylko do określonego pułapu lub odmówić ubezpieczenia sprzętu o ponadprzeciętnej wartości – wtedy rozwiązaniem będzie dedykowana polisa rowerowa.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Zaoszczędź dzięki porównaniu ofert w 3 minuty.
Sprawdź ceny

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego