Od 11 listopada 2019 roku Polacy mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wizy. Liczba formalności, które trzeba spełnić ograniczyła się do minimum. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej polskich turystów myśli o odwiedzeniu USA. Generali przygotowało specjalne ubezpieczenie z myślą o wyjazdach za ocean.

W obecnej sytuacji planowanie jakichkolwiek wyjazdów traci sens. Granice są zamknięte, loty odwołane. Pandemia jednak nie będzie trwać wiecznie - i warto oderwać się od negatywnych myśli, planowaniem podróży. Zwłaszcza wymagających dużego przedsięwzięcia, jak wyjazdy do Stanów. Warto więc na spokojnie nie tylko przygotować plan wyjazdu, ale przejrzeć opcje ubezpieczeń, które przed samą podróżą będą jak znalazł. 

Czym jest Visa Waiver Program? 

Jest to program ruchu bezwizowego przygotowany przez rząd Stanów Zjednoczonych. Od listopada 2019 roku do tego programu dołączyła także Polska. Dzięki temu nie musimy uzyskiwać wizy, jeśli zamierzamy podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych lub biznesowych na okres do 90 dni.

Aby móc skorzystać z tej możliwości, każdy podróżując powinien:

 • wypełnić specjalny formularz, 

 • posiadać ważny indywidualny paszport biometryczny,

 • okazać bilet powrotny do kraju albo umożliwiający dalszą podróż.

Jakie są koszty leczenia w USA, czyli dlaczego warto mieć ubezpieczenie?

Stany Zjednoczone słyną z bardzo wysokich kosztów leczenia. Opieka medyczna stoi tam na wysokim poziomie, jednak nawet sami Amerykanie muszą posiadać indywidualne ubezpieczenie. W przeciwnym razie wszystkie koszty będą scedowane na pacjenta i pokrywane z jego kieszeni. Swerwis finder.com wyliczył, że doba spędzona w amerykańskim szpitalu kosztuje 751 dolarów, czyli ponad 3 200 zł! Wizyta u lekarza ogólnego kosztuje ponad 100 dolarów. Leczenie specjalistyczne jest znacznie droższe.

O wysokich kosztach mówią też sami ubezpieczyciele. Towarzystwo Mondial Assistance za pomoc udzieloną 70-letniemu mężczyźnie, który doznał wylewu krwi do mózgu, zapłaciło 1,1 miliarda złotych. Większość tej kwoty przeznaczona została na hospitalizację w dwóch szpitalach, w tym jednym specjalistycznym. W innym przypadku, w jednym z amerykańskich szpitali Mondial pokryło koszty leczenia turysty z kamicy żółciowej nerek w wysokości 270 000 zł.

Garść przykładowych kosztów leczenia podaje też samo Generali:

 • wizyta u lekarza pierwszego kontaktu - 1 200 zł - 6 000 zł

 • szycie łuku brwiowego i zaopatrzenie rany głowy - 28 000 zł

 • złamanie nogi (wizyta lekarska, leki, badania) - 36 000 zł

 • hospitalizacja w przypadku zapalenia wyrostka robaczkowego - 444 000 zł

 • hospitalizacja w przypadku zawału mięśnia serca - 456 000 zł

Kto pokrywa koszty leczenia w Stanach Zjednoczonych?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) na wyjazd poza teren Unii Europejskiej oraz EFTA na nic się nam zda. W Stanach Zjednoczonych wszystkie koszty leczenia pokrywa sam pacjent. Powyższe przykładu udowadniają, że są to naprawdę wysokie kowty. Dlatego tak konieczne jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia.

Co zapewnia ubezpieczenie do USA w Generali?

Polisa ta została przygotowana z myślą o podróżujących do Stanów. Przede wszystkim daje możliwość wyboru wysokich sum gwarantowanych kosztów  leczenia, od 300 000 zł do nawet 1 200 000 zł, z rekomendowaną opcją nie niższą niż 800 000 zł. 

Poza tym w ofercie Generali znajduje się także:

 • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków z dwoma opcjami do wyboru: ochrony od uszczerbku na zdrowiu lub inwalidztwa (do wyboru sumy gwarantowane do 15 000 zł do 60 000 zł),

 • OC w życiu prywatnym (suma gwarantowana od 20 000 zł do 1 000 000 zł),

 • ubezpieczenie bagażu (na kwotę od 500 zł do 6 000 zł),

 • ubezpieczenie od kradzieży mienia na czas wyjazdu na kwotę 5 000 zł.

Generali przykładowo dodatkowo specjalne dodatki do polisy, przydatne w czasie podróży po Stanach Zjednoczonych. Wśród nich można znaleźć:

 • zwrot kosztów biletu samolotowego do 2 000 zł w razie niewpuszczenia na teren USA,

 • specjalną infolinię dla klientów podróżujących po USA – po polsku, z opłatą jak na terenie USA,

 • możliwość zgłoszenia szkody online lub telefonicznie,

 • rabaty na zakup audiobooków, ebooków oraz na krótkoterminowy wynajem samochodów,

 • możliwość bezpłatnego przedłużenia ochrony o 24 godziny w razie opóźnienia lub odwołania lotu,

 • rozszerzenie ochrony o pasywny udział w wojnie,

 • rozszerzenie ochrony dla chorujących przewlekle.

Jak otrzymasz pomoc na terenie USA, czyli Assistance na wiele sposbów

Ubezpieczenie Generali przeznaczone na wyjazdy do Stanów Zjednoczonych charakteryzuje się jeszcze jedną, bardzo przydatną kwestią. Wsparcie w ramach Assistance można uzyskać na kilka sposobów. Generali daje możliwość:

 • teleporady lekarskiej w języku polskim lub wideokonferencji ze specjalistą,

 • umówienia wizyty u polskiego internisty na terenie Stanów Zjednoczonych,

 • rezerwacji wizyty w Walk-in Clinic lub Urgent Care Center z możliwością bezgotówkowego rozliczenia się (na podstawie polisy),

 • umówienia wizyty przez Generali Global Assistance z gwarancją bezgotówkowego leczenia, pomocy w rozliczeniu i negocjacji kosztów.

Ile kosztuje ubezpieczenie do USA w Generali?

Cena polisy zależy od wielu czynników: przede wszystkim do wybranych sum gwarantowanych, konkretnego pakietu, dodatkowych rozszerzeń oraz opcji. Generali oferuje trzy pakiety:

 • oszczędny - ubezpieczenie 10 zł dziennie

 • optymalny - polisa dostępna 13 zł/dzień

 • elastyczny (z możliwością indywidualnego wyboru sum gwarantowanych) - ochrona w cenie od 14 zł dziennie.

Generali - ubezpieczenie na wyjazd do USA
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Generali
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
-
10,00 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 50 000 złPandemia Covid-19
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
13,00 zł
1 os. / 1 dzień
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złPandemia Covid-19
Generali - ubezpieczenie na wyjazd do USA
Generali
10,00 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 50 000 złPandemia Covid-19
Generali
13,00 zł 1 os. / 1 dzień
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złPandemia Covid-19

Ubezpieczenie w Generali można zakupić za pomocą naszego kalkulatora, przy okazji porównując je z ofertami innych firm. Każdy może sam zadecydować o wybranej polisie, dopasowując ją pod kątem własnych potrzeb oraz możliwości finansowych. - mówi Robert Pelczar, specjalist ds. ubepzpieczeń turystycznych w rankomat.pl - Wystarczy wpisać w formularz dane na temat wyjazdu i zapoznać się z dostępną ofertą. Polisę można zakupić online, szybko i wygodnie - dodaje.

Dokument ubezpieczenia zostanie wysłany na adres mailowy. Można go wydrukować i zabrać ze sobą w podróż.

Czy warto wybrać ubezpieczenie w Generali?

Polisa przygotowana przez Generali jest dedykowana wyjazdom do USA, dzięki temu zawiera wiele przydatnych opcji, z wysokimi sumami gwarantowanymi kosztów leczenia na czele. Niemniej jednak, każdy musi sam zadecydować, czy dana oferta odpowiada na jego potrzeby.

Generali nie zapewnia np. ochrony zdarzeń pod wpływem alkoholu, dostępne są nieco tańsze ubezpieczenia. Mimo to gwarantuje wszystkie niezbędne świadczenia na czas wyjazdu i będzie doskonałym wsparciem w czasie podróżowania po USA. 

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy do wyjazdu bezwizowego do USA wymagane jest okazanie ubezpieczenia?

  Nie jest to wymagane, aczkolwiek polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych bezwzględnie zaleca wykupienie ubezpieczenia turystycznego pokrywającego koszty leczenia przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych.
 2. Dlaczego Generali przygotowało specjalną ofertę na wyjazd do Stanów Zjednoczonych?

  W USA są bardzo wysokie koszty leczenia. W związku z tym ubezpieczyciel zdaje sobie sprawę, że sumy gwarantowane ubezpieczenia przeznaczonego do tego kraju muszą być na odpowiednio wysokim poziomie. Co więcej, polisa ta ma dodatki, które w innym kraju się nie sprawdzą, jak wizyta u polskiego internisty na terenie Stanów Zjednoczonych czy rezerwacja wizyty w Walk-in Clinic lub Urgent Care Center z możliwością bezgotówkowego rozliczenia się.
 3. Na jaką kwotę powinna być suma kosztów leczenia do USA?

  Najlepiej by była to jak najwyższa kwota. Nie powinna być jednak niższa niż 100 000 zł. Jednakże im wyższa suma gwarantowana,a tym lepiej - koszty leczenia w Stanach Zjednoczonych należą do naprawdę wysokich, a całość jest pokrywana przez pacjenta.